Sohbet Girişi
Şifreniz yoksa boş bırakabilirsiniz.
FARKLI SÜRÜM İLE BAĞLAN
Kategoriler
Benzer Yazılar
Mobil Chat
Mobil Chat
EsKiSeHiRLi
Antalya Sohbet
Antalya Sohbet
EsKiSeHiRLi
Sohbet Mobil Chat
Sohbet Mobil Chat
EsKiSeHiRLi

Sohbetin Anlamı

Sohbetin Anlamı

Sohbetin Anlamı ve içerdiği değeri iyi tahmin etmek lazım. Veya bunun farkına varmak gerekir. Peki bu mana bizlere neyi anlatır acaba hiç düşündünüz mü? Sohbetin içerdiği şeyler, karşımızdaki insana veya bireylere verebildikleri, veremedikleri ve aynı zamanda da bizden götürdükleri. İşte bunları detaylandıralım biraz isterseniz. Mantıklı yaklaşımlarla sunum yapan sohbetçiler için her şey yolunda gitmeyebilir. Bir kelime, bir sözcük veya bir cümle, hatta kullanılan ufacık bir mimik bile bazen soğuk duş etkisi yaratabilir.

Rahat tavırlarla konuşmaya başladığımız zaman her şey yavaş yavaş yoluna girer ki bu aslında tam beklediğimiz ilerleme şeklidir. Toplumlar konuşmaya ve sohbet etmeye meraklıdır. Konuşmayan bir millet zaten işaret dili veya yazılı sohbetlerle anlaşma yoluna gitmektedir. Bu da bazı şeyleri sınırlı bir şekilde yapmaya benzer. Mantıklı ve sevimli bir konuşma şekli daima güzel etkiler bırakarak, insanların bize olan tercihlerini gözden geçirmelerini de sağlar.

Pozitif etkiler bırakan bir konuşma mantığından yola çıkarsak, etkileşim alanımız oldukça geniş bir yelpazede seyir eder. Dinleyicilerin sabrı ve metaneti de gözden geçirilmeli ve dinletilerde aşırı süslü kelimelere yer verilmemelidir. Bu elbette daha çok iz bırakır ve insanların bizim hakkımızda güzel şeyler düşünmesine yol açar. Yani başarılı olmanın, sohbetin anlamı denilen büyük konuyu kavramanın ve sonuçlarının iyi analiz edilmesi gerekir.

Sohbetin İçerikleri

Sohbetin içerikleri daima ikna edici bir yapıda olmalı ve insanların güveni kazanılmalı. İnsanlar dinlerken sıkılmamalı, samimi davranmalı, sevecen olmalı ve hatip ile daima göz iletişimi de kurmalılar. İki taraf için de farklı ve değişken geçmesi muhtemel olan bu yaklaşım sayesinde sürekli bir kontak kurulmaktadır.

Anlamı çok da derinleştirmeden sohbet yapılmalı, akıcı olunmalı ve sohbetin içerdiği manayı iyi kavramalıyız. Argo, rencide edici suçlamalar, kaba kuvvet ve zorbalık içeren sözler ile sadeleştirilerek içinden çıkılmaz bir hal alan muhabbetler devamlı olarak tepki doğurur. Bu da hiç istenmeyen negatif sonuçlara gebedir her zaman.

Suçluluk yaratılmamalı, insanlar suçlanmamalı ve bireylerin özgürlükleri dikkate alınmalıdır. Kaale bile alınmayan insanlara hitap etmek tamamen saçmalıktan başka bir şey olmaz zaten. İşte tam da bu yüzden, sohbetin anlamı çok gerekli olan bir konudur.

Dikkatlerden kaçmayan ve kaçırılmaması gereken başka bir konu da hatibin duruşu ve hitap etme sanatını iyi bilmesinden geçer. Bunlar uygulandıktan sonra geriye tek bir şey kalıyor, sizi dinleyen insanların sizi anlaması. Sonrası zaten çok kolay ve basit bir şekilde çorap söküğü gibi gelecektir zaten. Mutlu sohbetler diliyoruz. Hem dinleyene, hem de dinletene..

EsKiSeHiRLi 125
5 Yorumlar
SubaT

Sohbetin anlamı ve öğrettiği çok şey var.

BuRaK

En anlamli sohbetler bu sitede yasanir

Altes

Emeginize saglik basarilar dilerim

NeFeR

Muhtesem bir site herkeze tavsiye ederim

EsKiSeHiRLi

Guzel sitemize herkezi bekliyorux durmayin hemen bize katilin

Cevap bırakın

seviyeli sohbet