logo
Sohbet Molası

Sohbet Molası

Kendinize bir Sohbet Molası verin artık. Bu kadar koşturmaca ve hızlı yaşam biçiminden az da olsa uzaklaşın. Mobil sohbet için aramıza katılan her kullanıcı bu ayrıcalıktan faydalansın istiyoruz. Bunaltan reel hayat, hastalıklar, virüsler, eve kapanmalar derken epey sarsıldık. Toplum olarak belki de yeni ve farklı bir sınav bizleri bekliyor. Sosyal mesafe veya fiziksel mesafe diye de adlandırdığımız uzaktan temas yöntemi ile birlikte hayatımız baştan aşağıya yenileniyor.

Burada dikkat edilmesi gereken çok şey var ve biz bunları hafife almamalıyız. Verdiğimiz her sohbet molası ile birlikte biraz daha hayata tutunmaya çalışmalıyız. Karşılıklı insan ilişkileri açısından faydalı olması, iletişim özgürlüğü farklılığı, sabit fikirlerin aşılması ve dostluk için sohbet ve muhabbet şarttır.

Samimi yaklaşımlar ile perçinlenen bu yöntem ile birlikte hayatımız biraz da olsa şekillenebiliyor. Durmadan peşinden koştuğumuz değerleri bir kenara atmayı bilmeliyiz arada bir de olsa. Nedendir bilinmez ama bir vurdumduymazlık almış başını gidiyor adeta. Toplum bilincini bile kaybetmek üzereyken belki de bu bir sebep olacak ve bazı şeylerin değerini biraz daha gerçekçilikle sorgulama şansına sahip olabileceğiz.

Sohbet Molası Değerli mi?

Elbette buna verilen değeri ifade etmeye kelimeler yetmez. Nefesimiz bazen daralır ve boğulma noktasına geliriz. İşte tam da o anlarda konuşmak dediğimiz o alışkanlığımız nükseder. Birileri ile bir şeyler konuşur ve kendimizi  ön plana atarız.

chat kanalları

Burada da sohbet siteleri ortamları kendini göstermeye başlıyor. Sanal dünyanın gücünü anlamaya çalıştıkça bu manayı da sorgular dururuz. Kimine iyi gelir, kimine kötü… Suçladığımız insanlarla bile konuşma ihtiyacı duyarız.

İşte bu işin en güzel tarafı da sanal dünyanın verdiği derslerdir. İnsanları iyi tanımalı ve iyi tecrübe etmeliyiz. Chat kanalları içerisinde edindiğimiz arkadaşlar sayesinde bu konuşma mantığını ilerletebiliriz.

Bunu yaparken çevremiz de genişler ve sosyal anlamda ilerleme kaydederiz. Bu sayede daha çok arkadaşımız ve dostumuz olur. İnternet ortamında edinilen arkadaşların her zaman ayrı bir özelliği vardır. Unutulmazlar ve asla hafızalardan silinmezler. Belki de sanalı en güzel yanı bu. Ne dersiniz? Sohbet molası hepimize iyi şeyler verebilir.

Kalem: SubaT

25.04.2020

sohbet siteleri

Bir önceki yazımda « makalem var.
308 kez okundu 6 yorum Genel, Haber
ETİKETLER :


Yorumlar (6 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?