logo
Corona ve Etkileri

Corona ve Etkileri

Corona ve Etkileri hepimizi felakete götürmekte. Bu hastalıkla mücadele ederken çok dikkatli davranmalı ve kendimizi dezenfekte etmeliyiz. İnsanlarla aramıza sosyal mesafe koymalı, kesinlikle temas yapmamalı ve bir müddet dokunmalı temaslardan kaçınmalıyız. Alışveriş yaparken, sokakta gezerken, herhangi bir yere giderken bile ellerimizde eldiven ve ağzımızda maske takılı olmak zorundadır.

Hapşırırken, öksürürken ve konuşurken bireylerden uzak durmalı ve gereken önlemleri almalıyız. Corona mikrobunu bedenimizden uzak tutmaya çalışırken başka insanlara da zarar vermemeliyiz. Bu hastalığın etkileri sayılamayacak kadar çok ve fazladır.

İnsanların sosyal mesafe kuralına uymaları zorunlu hale gelmiştir. Tıp insanları ve bilim adamları bu konuda aşı çalışmaları ve ilaç çalışmaları zaten yapmaktadırlar.

Zaman içerisinde mutlaka kesin bir sonuç alınacaktır. Ama bu süre zarfında çok dikkatli olmalı ve mücadeleyi asla bırakmamalıyız.

Sağlık sektöründe çalışan memurlar ve işçiler daha çok risk altında. 65 yaş üstü büyüklerimiz için birtakım koruyucu tedbirler üretildi. Kesinlikle 65 yaşın üzerindeki insanlarla yakın temas içerisinde bulunmamalıyız.

Kendimizi izole etmeyi başarabilir isek hastalıkla mücadele etmeyi de başarmış sayılacağız. Bu konuda doktorların ve yetkili kurumların yol gösterici yöntemlerine uymamız gerekmektedir.

haber

Corona Tedavisi

Corona tedavisi şuan için tıp literatüründe herhangi bir ilaç ya da aşı ile mümkün değildir. Bu virüsten önceki hastalıklarda birtakım tedaviler başarılı olmuştur. Onlarda uygulanan tedavi yöntemlerine benzer tedaviler de şuan denenmektedir.

Kesin sonuçlar için  3-5 Ay gibi bir zaman hedeflenmektedir. İşte önemli olan şey de bu zaman zarfında doktorların ve bilim adamlarının tavsiyelerine riayet etmek olmalıdır.

Tedavi süresinde 14 günlük bir karantina söz konusudur. Bu karantina sonrası insanlar için çok daha önemlidir. Yapılan testlerin negatif çıkması durumunda bile tedbiri elden bırakmadan aynı şekilde uzak temas ve sosyal mesafe kuralına uymamız gerekiyor.

corona

Bu hastalık bizlere çok şey öğretti. Daha temiz olmayı, hijyen ve sağlık kurallarına uyum sağlamayı, evde otururken vakit geçirmeyi ve herhangi bir yasak durumunda ne yapmamız gerektiğini daha da iyi anladık.

Toplum olarak büyük bir sınavdan geçiyoruz. Corona ve Etkileri en kısa zamanda bertaraf edilecektir. Mutlaka kurallara ve yasaklara uyalım ve uymayanları uyaralım.

Kalem : SubaT

13.04.2020

etkileri

Bir önceki yazımda « makalem var.
281 kez okundu 5 yorum Genel, Haber
ETİKETLER :


Yorumlar (5 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?