Türkiye'nin Keyifli Sohbet
Odalarının Adresi


Seviyeli ve nezih bir ortamda sohbet etmek isteyen insanların tercih ettiği keyifli chat siteleri yüzlerce aktif kullanıcı ile anlık olarak sohbet etmenizi sağlar. Üstelik sohbet edebilmek için üyelik gibi zaman gerektiren bir işlem yapmanıza gerek kalmadan, keyifli sohbet odalarına katılarak eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz.
Play Store App Store

Bir Zamanlar Sohbet

Eskiden yani Bir Zamanlar Sohbet sitelerinde muhabbet etmenin tadı çok başkaydı. Mobil aramalar yoktu, sanal üzerinde sadece bilgisayarlar kol gezerdi ve internet ücretleri de çok pahalı idi. Esnafların iş yerlerinde ve evlerde de nadiren bilgisayara rastlamak mümkün olurdu. Zaman ilerledikçe bu denge değişti ve devreye telefonlar ve tabletler-notebooklar-laptoplar-ipadler girdi. İşin heyecanına bir de sosyal platformlar eklenince tamamen değişik bir yapı ortaya çıktı.

Facebook, İnstagram, Twitter ve Whatsapp da dahil olunca artık sanal alem çok karışık bir kısır döngü halini aldı. Telefonların hafızaları bu platformları barındırmaya yetmez oldu. Başlarda tuşlu cep telefonları iş görüyor derdik ama bu da olmadı. Televizyonlarda bile internet dönemi başladı. Yani anlayacağınız, iş tamamen çığırından çıktı. Ne chatin tadı kaldı ne de sohbetin…

Halbuki biz bunu böyle tanımadık. İnternete girmek denilince, bilgisayardan bir arama yapmak ve msn dediğimiz messenger üzerinden mesajlaşmak olayı vardı eskiden. Arada Mynet üzerinden de genel haberlere bakardık. Bilgisayardan oyun oynardık ve bundan bir hayli zevk alırdık. Artık işler eskisi gibi değil ve hiç bir şey yerinde durmuyor.

Eski Zaman Sevdaları

O dönemlerde sevdalanmak da güzeldi. Sevgilimiz msn’de olunca dünya bizim olurdu. Bir mail atınca veya mail gelince işin bir asaleti var derdik.

sohbet

Şimdi öyle değil tabii ki.

Kuru bir sohbet, az okey oynayıp geleceğim diye bekletmeler, İnstagram’da resim deniyorum diye geçiştirenler, bugün pişirdiğim yemeği  Facebook’ta paylaştım, sen de beğenir misin diye pişkin pişkin soru sormalar artık tamamen baymaya başladı.

Eskiden bir ağırlık vardı ve bu ağırlık bizi de asalete sevk ederdi. Gececiler sohbete gelince bizler gündüzcüler olarak nöbeti onlara devretmenin heyecanını yaşardık. Bir sonraki nöbette görüşmek üzere deyip vedalaşırdık.

Ah o güzel günleri şimdi bulmak mümkün olsaydı keşke..

Dostluklar da çok güzeldi.. Bir Zamanlar Sohbet gerçekten de anlamlı yürürdü. Şimdi her şey sahte ve gösteriş budalası insanların olduğu bir ortam haline gelmeye başladı. Suç tamamen bizde mi yoksa teknolojiyi bulan bilim insanlarında mı? Bunu sorgulamak lazım aslında.

Kalem : SubaT

30.04.2020

 Benzer Yazılar

1 Yorum

  1. SubaT

    30 Nisan 2020 at 19:19

    Bir Zamanlar Sohbet başkaydı. Keşke o günler geri gelse..

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Son Yazılar

Bir Zamanlar Sohbet
30 Nisan 2020
Sosyal Arkadaşlık
29 Nisan 2020
Sohbet Mobil Chat
28 Nisan 2020
Chat Siteleri
27 Nisan 2020
Bayanlarla Sohbet
26 Nisan 2020