logo
Aşk Uğruna Yaşananlar

Aşk Uğruna Yaşananlar

Aşk Uğruna Yaşananlar ne kadar çok şey aldı bizden değil mi? Gururumuzu, sevgimizi, merhametimizi körelttik belki de. Dibe vurduk tam da zirveyi hedeflediğimizi sanırken. Karşılaştığımız onca güçlüğe rağmen ayakta kalmayı başarabildi isek ne mutlu bize. Kim inanırdı bunlara diyor gibisiniz. Haklısınız belki de.

Bir insan düşünün.. Duyguları körelmiş, yalnızlığa mahkum, yorgun, bitkin, umarsız ve pervasız..

Aşktan beklediklerini bulamamış, çaresizlik içinde kıvranan bir insan. Neyi bekleyecek ki artık bu hayatta. Yine boş gözlerle yollara mı bakacak, kimin uğruna savaşacak ki..?

Beklentiler vardı içinde, kendi çapında olgunlaştırarak yaşattığı bir umut tepeciği. Kimyası bozulmuş beyninde yarattığı hiç bir doğrunun adı yok artık. Hep yalan, hep dolan, hep karışık bir rüya alemi. Aşkın adını tarif etseler dahi bilemeyecek durumda.

Yine de umutlar kalıcıdır aslında. Ya da biz öyle sanıp dururuz kendimizce. Bir gölge, bir ses, bir ışık aramadık mı hep. Yalnız kaldığımız anlarda bize yol gösterecek bir şey, bir nesne, bir madde veya cisim. Uğurluyoruz işte aşk uğruna yaşananlar diyerek yola çıktıklarımızı birer birer.

Hepsini oyduk bir çukurun içinde dağ dağ-tepe tepe ettik.

aşk uğruna

Aşk Uğruna Ne Varsa

Aşk uğruna ne varsa yiyerek bitirdik. Söverek yolladık çok uzaklara. Şimdi viran bahçelerinde güller açsa ne yazar, gülistanlar kaplasa her yeri ne anlamı var ki? Koklayacak çiçek aradıktan sonra..hiç bir duygunun yeri yok artık içimizde sevgiye ve aşka dair.

Biz bize yeteriz, biz bize ancak sağlam durursak yarar sağlarız, biz birbirimize dayanarak atlatacağız bu zor günleri dercesine yalana boğulduk.. hep yalan işte, önü arkası kesilmeyen desteksiz yalan hem de..

Yemeden içmeden kesildik bir sevda uğruna, kitapları kaldırıp attık, merhametimiz kaybolup gitti, eş-dost-akraba kıymetini saymıyorum bile…

Neyin uğruna bunca sevmeler, bunca deli olmalar, bu kadar aşk macerası sandığımız o deli-dolu anlamlar…? Neyin ifadesi olabilirdi ki bize?

Yapma dedik belkide ruhumuza bunları kaç kez avaz avaz.. dinletemedik..!

Şimdi avaz avaz suskunluk yaşıyorsak eğer bu sadece kaderimizden değildir. Bu belki de kendi imtihanımızın sonucu. Kendi köpek yalnızlığımızdan başka bir şey değil.

Aşk uğruna yaşananlar.. değdi mi acaba bize?

Kalem : SubaT

18.04.2020

yaşananlar

Bir önceki yazımda « makalem var.
287 kez okundu 6 yorum Aşk, Genel
ETİKETLER :


Yorumlar (6 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?